25 Temmuz 2021 Pazar
Anasayfa > Haberler > Beşiktaş İlçe MEM'in öğretmenlere dayattığı, mesai saatleri dışında veli ziyaretlerine itirazda bulunduk

Beşiktaş İlçe MEM'in öğretmenlere dayattığı, mesai saatleri dışında veli ziyaretlerine itirazda bulunduk

31.10.2017 15:03 12 14 16 18 yazdır
Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 13.10.2017 tarihli ve "Veli Ziyaretleri" konulu yazısı gereği öğretmenlere dayatılan uygulamaya itirazda bulunduk.
Beşiktaş İlçe MEM'in öğretmenlere dayattığı, mesai saatleri dışında veli ziyaretlerine itirazda bulunduk
Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 13.10.2017 tarihli ve "Veli Ziyaretleri" konulu yazısı gereği öğretmenlere dayatılan uygulamayı İstanbul 4 Nolu Şube olarak Türk Eğitim Sen Genel Merkezi'ne bildirdik. Genel merkezimizin incelemesi sonucu, öğretmenlere mesai saatleri dışında böyle bir uygulama dayatılamayacağı değerlendirmesi yapılmış ve Türk Eğitim Sen Genel Merkezi tarafından konu ile ilgili olarak Beşiktaş Kaymakamlığı'na itirazda bulunulmuştur. Yapılan itiraz sonucu Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün konu ile ilgili yazısını ilgi tutmuştur. İlgi tutulan Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 28.03.2017  tarih ve 4136334 sayılı yazısı gereği veli ziyaretleri uygulaması zorunlu değildir, gönüllülük esasına göre yapılacaktır. 
İlgi yazı haberin sonundadır.

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün okullara yolladığı yazı:


Türk Eğitim Sen Genel Merkezi'nin Beşiktaş Kaymakamlığı'na itiraz yazısı:
BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN CEVAP YAZISI ve ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN İLGİ YAZISI 


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri